Vanemad uudised

6.mai 2010

8. mail pargib Etnobuss end Tammsaare pargis ja Euroopa Liidu Majas. Koostöös WOW Eventsiga pakume tegevust nii suurtele kui ka väikestele terveks päevaks. Vaata kava lähemalt siit http://www.euroopapaev.ee

Fotomeenutusi üritusest:

Tegevus Tammsaare pargis.

Paberivalmistamine Euroopa Liidu majas.

5. aprill 2010

Heategevusüritus Tallinna Lauluväljakul kulges väga vahvasti! Oli tegevust, oli tegijaid, oli rõõmu ja naeru ning palju toredaid inimesi ;)

Saime oma tegevuse eest tänukirja! Aitäh!

8. jaanuar 2010

Detsembris tegime koostööd Zellu Kirbuturuga. Jättes kõrvale fakti, et seal oli külm ja inimesi käis hästi vähe,  sattusime ikkagi Eesti Päevalehe veergudele.  Ei oska öelda, kas tulenes see asjaolust, et sattusime päevalehe fotograafiga jutusoonele või sellest, et midagi põnevamat polnud pildistada. Kahjuks ei läinud artikli sisu kokku meie tegevusega. Artiklis kirjutati ainult töötutest, kes said kirbuturul tasuta müügiplatsi. Meie käisime seal õpetamas taaskautatud materjalidest jõuluehete valmistamist. Alates sellest aastast Zellu Kirbuturgu enam ei toimu.

17. november 2009

Olime Tartu Dorpat konverentsikeskuses Käsitööpäeval. Pakkusime võimalust valmistada endale üks ainulaadne pakutrüki tehnikas valmistatud poekott. Oleme meiegi seda meelt, et poekotti võiks kasutada rohkem kui üks kord! Seetõttu võiks see ju pisut erilisem olla.

DSC08816

DSC08822

20. oktoober 2009

Rapla Okta Centrumis Käsitööpäeval oli Etnobussi õpitoas võimalik proovida mitmeid erinevaid tehnikaid- viltimist (ehted, nuustikseebid ja pehmed külmikumagnetid) ning seekord ka puutööd. Õpetaja Jürgo oli abiks kõikidele, kes soovisid valmistada omale ainulaadse puidust ehte. Mitmed osalejad seda võimalust ka kasutasid. Eriti tore tunnustus oli see, kui pärast üritust saadeti meilile meie õpitoas valminud ehetest fotosid :) Aitäh!

IMG_3007

IMG_3026

10. oktoober 2009

Selle aasta Käsitööpäevade avapauk toimus Haapsalus. Selle kõige kohta leiate rohkem infot siit!

DSC08477

30. september 2009

Koostöös Hobipunktiga käis Etnobuss 26.- 27. septembril messil Laps ja Pere. Seekord õpetasime tekstiilist pärlite valmistamist. Huvilisi jagus küllaga ja kõik said omale kaela ühe ilusa isetehtud ehte.

IMGP6925

17. september 2009

Peagi saab Etnobussi õpitubadest osa võtta Hobipunkti korraldatavatel Käsitööpäevadel üle Eesti!!! Täpsem ajakava kirjas sõidugraafiku all!

29. august 2009

Etnobuss külastas Carl Robert Jakobsoni Talurahvamuuseumi Kurgjal. Toimus tore muuseumipäev.  Pakkusime  külastajatele meiterdamiseks puukoore laevukesi ning sel suvel esmakordselt paberi valmistamist. Väga populaarseks osutus Etnobussi leivameistrite toodang- ikkagi sooja leiba, mõtelge!

Õhus oli tunda mõnusat hilissuvist hõngu ning kõik paistsid üritusega igati rahul olevat. Mis peamine- isegi kõht söödeti superhead talusuppi täis :) Meie igatahes nautisime! :)

kurgja talupäevad 290809 066

kurgja talupäevad 290809 082

kurgja talupäevad 290809 049

22. august 2009

Etnobuss tegi peatuse Vanamõisa laadal, Saue vallas. Meid paigutati müügiboxide vahele rivisse.  Tundsime end seal pisut üksikutena, sest ülejäänud meie ümber olid kõvad müügihaid :) ning meie oma väikese käsitöötelgiga jäime väga nende varju…  Muidu oli kindlasti tore üritus ning igaüks leidis omale miskit toredat laadakraami…, kuid meie vist järgmistel kordadel sinna enam väga ei kipu :)

15. august 2009

Pirita Kloostripäev. Oli väga pisikese putuka tunne, kui õpetasid oma tagasihoidlikku käsitööd suure ja võimsa kloostri varemete serval ning kloostrist seest kõlasid Birgitta Festivali võimsad meloodiad… Kogu olustik muutus kohe kuidagi pidulikuks. Meisterdada soovijad leidsid meid ilusti varemete vahelt üles ning igati tore päev kukkus välja!

DSC08307

DSC08313

DSC08311

1. august 2009

Etnobuss käis Võhma linnapävadel! Ees ootas soe vastvõtt ja meeldiv laadarahvas. Ilmataat tegi ainult vahepeal vingerpussi ja lasi taevakraanid valla.  Õpitoas oli seekord tekstiilpärlite meisterdamise võimalus.

IMGP6329

IMGP6326

20. juuli 2009

16.-17. juulil tegi Etnobuss peatuse Sõru sadamas toimuvatel VI Sõru Kunsti- ja Käsitööpäevadel.

Tegevusetena pakkusime välja erinevaid tekstiilitöid, puutööd ja ökoehete meisterdamist.  Nii kohalikud, läbisõitjad kui kaugelt kohalesaabunud turistid- kõik said omale midagi meelepärast kohapeal valmistada.  Kõige ettenägelikumad võtsid kodust kaasa oma T-särke ja pükse, mida sai Sõru paadikuuris  kahe päeva jooksul pakutrüki ning päikesetrüki tehnikaga kaunistada. Enim meeldis inimestele aga kaunistada üks praktiline ja stiilne kott.

Õpitoa tegevus jätkus 18. juulil Kärdla Omatoodangulaadal, kust sai kaasa osta ka meie endi valmistatud väikeseid meistriteoseid.

Etnobussi tegevust Hiiumaal toetas Kohalik Omaalgatus Programm.

DSC07795

Batika tehnikas värvitud esemed kuivamas Sõru paadikuuri taga.

DSC07804

Õpetaja Kristel jagab huvilistele oma teadmisi ökoehete valmistamisest.

DSC07811

Ise tehtud- hästi tehtud! Meie iga-aastane külastaja oma seekordse kunstiteosega.

DSC07830

Noored kunstihuvilised.

DSC07829

Rikkalik pakutrüki laud.

DSC07844

Nii sünnib üks isevalmistatud, ainulaadne ja väga praktiline kott.

DSC07869

Etnobussilised ülevas meeleolus eduka ürituse lõppedes.

09. juuli 2009

Etnobussi järgmine peatus on 16. – 17. juulil VI Sõru Kunsti- ja Käsitööpäevadel.

16. juuli pakume õpitoas meisterdamiseks:

  • shibori tehnikat ja pakutrükki (soovi korral võib kaasa võtta oma tekstiilist eseme, mida saab erinevate ornamentidega kaunistada! Näiteks koti, räti, T-särgi jms.)
  • puukoorest laevukesi, mida pärast saab meres ujutada
  • ökoehteid, mida valmistame taaskasutatavatest materjalidest (võid kaasa võtta mõne plastikpakendi, näiteks shampooni- või ketsupipudeli jms.)

17. juuli pakume:

  • põletustehnikas rahvuslike ornamentidega meenete valmistamist
  • ilusa ilma korral päikesetrükki. Antud tehnika õnnestumine sõltub UV-kiirguse olemasolust!
  • pakutrüki erinevaid võimalusi ja avastamisrõõmu

18. juulil kohtume juba  Kärdla Omatoodangulaadal Etnobussi õpitoas!

Kohtumiseni Hiiumaal!!!

08. juuli 2009

Pilte 2009 aasta Tantsupeo õpitoast.

DSC07667

Tantsupeolised puukoore laevu ujutamas.

DSC07682

Mitmete rühmade juhendajad said meie õpitoast meeneid kingiks.

DSC07685

Rahvuslike sümbolitega medaljonide meisterdamine.

2. juuli 2009

Alates reedest käib Etnobuss kaasas Laulu- ja Tantsupeotule temaatikaga ja võimaldab kõigil soovijatel valmistada männikoorest paate.

Noored tantsijad enda valmistatud ehetega

26. -28 juunil toimunud Pärnu Hansapäevade pilte

DSC07625

DSC07613

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC07615

DSC07626

26. juuni 2009

Alates sellest reedest kuni pühapäevani oleme Etnobussiga väljasõidul Suvepealinnas Pärnus toimuvatel Hansapäevadel.

Võite meid leida sealt igal päeval. Omalt poolt korraldame, nii suurtele kui ka väikestele, erinevaid töötubasid, kus igalühel on võimalik oma fantaasiat ära kasutades ise midagi kohapeal valmis meisterdada.

Lisaks on meil ka mitmekesine ning taskukohaste hindadega erinevatest taaskasutatavatest materjalidest valmistatud valik riietest, ehetest, nõudest, seepidest ja paljust paljust muust.

Loe lähemalt Pärnu Hansapäevade kohta siit!

Kohtumiseni Hansapäevadel,

Teie Etnobussi reisijad :)